Chat / support@radicenter.eu

FTP / SFTP

1. juulist 2020 rakenduvad Radicenteri serveritel rangemad turvanõuded

1. juulist rakenduvad Radicenteri serveritel rangemad turvanõuded. Alates 1. juulist on kohustuslik kasutada serveritega suhtlemisel SSL/TLS krüpteeringut. SSL/TLS krüpteeringu kasutamine on vajalik selleks, et kaitsta kasutajate andmeid. Kõik kaasaegsed arvutid, nutitelefonid ning muud seadmed ja tarkvara toetavad SSL/TLS krüpteeringut. Suure tõenäosusega on Teil juba SSL/TLS krüpteering kasutuses ning seega midagi muuta vaja ei ole. Et […]

FTP kasutajatunnuste loomine cPanelis

FTP kasutajatunnuste loomine toimub menüüs FILES – FTP accounts. FTP kasutajatunnusena toimib ka cPaneli peakasutajatunnus. Lisaks saab FTP kasutajatunnuseid luua menüüs PREFERENCES – User Manager. Olemasolevatele e-posti aadressidele saab anda ka FTP või Webdisk kasutajaõigused.  (User Manageris saab meilikontole määrata muu alternatiivse kontaktmeili (näiteks Gmail), millega kasutaja saab vajadusel oma meilikonto parooli resettida.)

FTP ühenduste limiit / Suured failid ei salvestu üle FTP / FileZilla / ECONNREFUSED

1. FTP samaaegsete ühenduste limiit 2. FileZilla – Suured failid ei salvestu üle FTP 3. FileZilla – ECONNREFUSED viga 1. FTP samaaegsete ühenduste limiit Tulenevalt täiendavast turvalisusest on FTP ühenduste arv ühelt IP aadressilt piiratud meie jagatud hostinguga serveritel 10 avatud samaaegse ühendusega. Enamus FTP rakendusi suudavad samu sessioone/ühendusi taaskasutada ning nendega probleeme ei ole. […]

, ,

Probleemid failiõigustega (FTP , DirectAdmin, CMS)

Hetkel veel osadel serveritel võib esineda probleeme failiõigustega kus Veebist üles laetud failid saavad kasutajaks “apache”. Mida teha et failiõigused tagasi muuta kasutaja alla: 1. Logige sisse DirectAdmin’i 2. Liikuge “File Manager” alt soovitava kaustani/failini 3. Vajutage Faili/kausta järel olevale lingile “reset owner” (Kui tahate kausta all olevate failide omaniku samuti muuta, siis lingile “recursively”)

FTP server / FTP konto / SFTP

cPaneli turvalisem haldustarkvara nõuab korrektset SSL-TLS ühendust. Alates 01.07.2020 on lubatud cPanel FTP serveritel ainult kas FTPs või SFTP ühendused – tavakujul “harilikud krüpteerimata FTP ühendused” portti 21 lubatud ei ole ja saavad veateate autentimisel! Rohkem infot FTP kontode/serverite kohta:

Kuhu laadida kodulehekülje failid

DirectAdmin: Kodulehe failid tuleb paigutada kataloogi, mille asukoht on: /domains/teiedomeen.ee/public_html PHP skriptides tuleb kodulehe kataloogiks määrata: /home/kasutajanimi/domains/teiedomeen.ee/public_html cPanel: Kodulehe failid tuleb paigutada kataloogi, mille asukoht on: /public_html PHP skriptides tuleb kodulehe kataloogiks määrata: /public_html Lisadomeenide korral: /domains/teiedomeen.ee/public_html PHP skriptides tuleb kataloogiks määrata: /home/kasutajanimi/domains/teiedomeen.ee/public_html

SFTP server

SFTP serveri aadress on kujul ftp.teiedomeen.ee või teiedomeen.ee SFTP serveri port on 22. SFTP serverisse saate sisse logida AINULT cpanel peakasutajatunnusega. NB! SFTP ja SSH toimimiseks on vajalik autentida võtmepaari abil. Võtmepaari saab luua/autoriseerida juhendi abil SIIN (cPanel -> SECURITY -> SSH Access -> Manage SSH Keys)

See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.