Chat / support@radicenter.eu

Massiline rämpsposti õngitsuskampaania vol2: “Sulgedes oma e-posti konto”

Viimastel päevadel oleme näinud serveritel massilist õngitsuskampaaniat, kus saajale saadetakse vigases eesti keeles e-kiri justkui “IT – Teenistus”:

Antud e-kiri on osa õngitsuskampaaniast, kus pahalased üritavad teada saada teie kasutajatunnuseid, et hiljem Teie enda konto kaudu edasi saata rämpsposte või rünnata muid servereid.

CERT-EE hoiatab tehnilise toe õngitsuskirjade eest, mille eesmärk on välja petta kasutajainfo. Kui saad sellise kirja, palume see kustutada ning andmeid mitte sisestada. Kui juba sisestasid oma andmed, teavita sellest CERT-EE-d ning vaheta kohe parool!

Need e-kirjad EI OLE välja saadetud Radicenteri poolt. Kõik ametlik suhtlus konto/mailide/kliendiala/kasutajakontode kohta meie all liigub eranditult AINULT mailidelt, mis on domeenidel:
@radicenter.ee
@radicenter.eu

NB!

Kui olete:
1. Saanud mainitud rämpsposti – ignoreerige seda ja kustutage see koheselt
2. Saanud mainitud rämpsposti, kuid ka oma andmed juba kuskile 3. osapoole serveris asuvasse veebivormi sisestanud või saatnud oma andmed 3. osapoolele maili teel tagasi:

VAHETAGE KOHESELT OMA MAILIKONTO ja DirectAdmin parool:
Mailikonto parooli saate vahetada aadressil teiedomeeninimi.ee:2222 (kus teiedomeeninimi.ee tuleks siis asendada teie poolt kasutuses oleva domeeninimega (mis on teil mailiaadressil peale @ märki)) -> Logige sisse DirectAdmin lehele -> “E-mail accounts” -> Otsi üles oma mailikonto rida ja vajuta seal järel “change” lingile.

Kiirem võimalus oleks seda teha kui kirjutada aadressiribale https://teiedomeeninimi.ee:2222/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD (kus teiedomeeninimi.ee tuleks siis asendada teie poolt kasutuses oleva domeeninimega (mis on teil mailiaadressil peale @ märki)) – antud leht võib anda ebaturvalise ümbersuunamishoiatuse (kuid on korrektne, kui kasutusel on radicenter.eu sertifikaat!), kuid asub meie serveril ning võimaldab kiirelt hetkel kasutusel oleva mailikonto parooli vahetada!
– Vajadusel teavitage sellest ka CERT-EE’d

Comments are currently closed.

See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.