Chat / support@radicenter.eu

1. juulist 2020 rakenduvad Radicenteri serveritel rangemad turvanõuded

1. juulist rakenduvad Radicenteri serveritel rangemad turvanõuded. Alates 1. juulist on kohustuslik kasutada serveritega suhtlemisel SSL/TLS krüpteeringut. SSL/TLS krüpteeringu kasutamine on vajalik selleks, et kaitsta kasutajate andmeid. Kõik kaasaegsed arvutid, nutitelefonid ning muud seadmed ja tarkvara toetavad SSL/TLS krüpteeringut.

Suure tõenäosusega on Teil juba SSL/TLS krüpteering kasutuses ning seega midagi muuta vaja ei ole. Et aga olla selles kindel ja tagada, et 1. juulil ei tekiks probleeme teenuse kasutamisega, palume üle kontrollida järgmist:

1. Vaadake üle kõikide oma e-posti kontode seadistused ning lülitage seadistustes nii siseneva e-posti (POP3/IMAP) serveri kui ka väljuva e-posti (SMTP) serveri puhul sisse SSL või TLS turvaprotokolli kasutamine. Seadistused tuleb muuta kõikides arvutites, nutitelefonides ja muudes seadmetes, kus e-posti kontosid kasutate. Arvutites tuleb seadistused muuta e-posti tarkvaras, mida kasutate (näiteks Outlook, Thunderbird, Mac Mail vms). Kui kasutate mõnda e-posti kontot ka Gmail’is, siis on vaja seadistused muuta ka seal. Täpsemalt on vaja kõikides nendes kohtades sisse lülitada SSL/TLS ning muuta vajadusel ka pordid. IMAP puhul on turvalise ühenduse puhul korrektseks pordiks 993, POP3 puhul 995 ning SMTP puhul 465. Kui kasutate Webmaili, siis Webmailis ei ole vaja midagi muuta. Webmail kasutab alati krüpteeritud ühendust.

2. FTP serveri kasutamisel veenduge, et FTP tarkvara seadistustes oleks sisse lülitatud SSL/TLS või et serveri tüübiks oleks valitud FTPS. Kui kasutate SFTP-d, siis SFTP puhul on ühendus alati krüpteeritud ning midagi muuta vaja ei ole.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust.

Comments are currently closed.

See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.