Chat / support@radicenter.eu

Kuidas valida õige domeeninimi?

Hea domeeninimi võib olla suurem väärtus, kui serverile paigutatud kodulehekülg. Eestis ei ole teadaolevalt suuri tehinguid domeenidega tehtud, tuleks siiski näha domeeni kui reaalselt väärtust omavat ressurssi. Domeenid ei ole tänapäeval kallid ja neid võib registreerida ka igaks juhuks varuna, ent hästi valitud domeeni väärtus kasvab aastatega, kui kinnistub teie klientide ja koostööpartnerite mälusse.

Alljärgnevalt mõned aabitsatõed domeeni valikul

Kõige lihtsam viis potentsiaalset uut domeeni testida, on öelda see ise valju häälega endale ja mõnele tuttavale telefoni teel. Kasutage mõttes ka domeeni osana meiliaadressist eesnimi.perekonnanimi@minu-uusfirma.ee

1. Pigem lihtne ja lühike kui pikk ja keeruline
+ Domeeninimi peaks olema selge. Vältida tuleks sidekriipse, tähekombinatsioone, mida on keeruline hääldada
+ Domeeninimi peaks olema lühike ja meeldejääv. Kui teie ettevõtte nimi koosneb kahest-kolmest sõnast, siis kõiki neid ei ole mõtet domeeninimeks kokku panna. Mitmed kliendid on nii alustanud ja peaaegu alati tellitakse lõpuks juurde lisadomeen, mis on lühem ja mugavam kasutada ka meiliaadressides.

2. Täpitähtedega või ilma?
Täpitähtedega domeen võib olla, aga peamiseks domeeninimeks ta ei sobi mitmel põhjusel:
+ Enamus meiliprogramme ei toeta täpitähti
+ Kasutajad ei ole harjunud veel domeenides täpitähti kasutama. Millal te ise kirjutasite veebilehitseja aadressiribale www.äripäev.ee?
+ Rahvusvaheliselt turul – suuremal osal maailmast ei ole klaviatuuril olemas täpitähti – te ei saa eeldada, et nad kasutaks klahvikombinatsioone. Veelgi hullem, katsuge seletada inglise keelt kõnelevale isikule telefoni teel oma kodulehe aadressi, kus on sees täpitähed.

3. Milline domeeni laiend? (.ee, com, .eu, jne)
Kui te tegutsete peamiselt Eesti turul siis on kõige kindlam valik .EE lõpuga domeen.
Kui te tegutsete välisturgudel, ei pea ilmtingimita registreerima kõiki maatunnuseid, kuid näiteks Soome turu jaoks oleks kasulik omada .FI domeeni.

.EU domeen ei ole saavutanud loodetud populaarsust, näiteks Soome turul on see vähelevinud domeen, mida asjatundjad turule sisenemisel ei soovita kasutada. Kui kasutate välisturgudel rahvusvahelisi domeene, on soovitav kasutada .COM domeeni.

Kõikvõimalikud uued pikad domeenilaiendid on hetkel vähe levinud ja neid tuleks käsitleda pigem lisavõimalusena, kui põhidomeenina. Kui teie domeen või meiliaadress lõpeb näiteks .AGENCY, võib see pigem segadust tekitada.

Comments are currently closed.

See veebileht kasutab küpsiseid, mis aitavad teha lehe külastamise mugavamaks. Meie veebilehte külastades nõustute meiepoolse küpsiste kasutamisega.
Sain aru.